تبلیغات
خــــیــــــمــــــه , پایگاه مداحی، سخنرانی ،شناخت فرقه های ضاله , خــــیــــــمـــــه

بسم الله الرحمن الرحیم


چرا برای مدیریت امور فرهنگی باید به روحانی رجوع کرد؟

در مساله مدیریت امور فرهنگی ، پیش از همه باید کلمه «فرهنگ» را توضیح داد تا بتوان در مورد آن خوب صحبت کرد. در مورد فرهنگ بیش از 200 تعریف وجود دارد که بهترین و کامل ترین آن را می توان این تعریف بیان کرد که «فرهنگ» به مجموعه باورها، اعتقادات و آداب رسوم مردم می گویند که در طول تاریخ به صورت رسم در آمده است.

 

دین اسلام به عنوان کامل ترین دین ، در تمام ابعاد وجودی انسان برنامه دارد مثل بعد اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، معرفتی، اخلاقی و ... از آنجایی که نظام حاکم بر جامعه ما نظام اسلامی است در نتیجه بحث ما در مدیریت امور فرهنگی یک بحث اسلامی است. شاید یک سوال پیش بیاید که چرا باید از روحانی استفاده کنیم؟ باید در جواب این سوال این گونه بگوییم که ما در تمام مشکلات زندگی به متخصص آن رشته رجوع می کنیم برای مثال زمانی که ماشینمان خراب می شود به تعمیرگاه می رویم و نه به دندان پزشکی و وقتی مشکل قلبی داریم به سراغ متخصص قلب میرویم و نه به سراغ متخصص زیبایی. در بحث فرهنگی نیز از آنجایی که اسلام برای هر مشکل ما راه حلی را گذاشته است پس باید به متخصص آن رجوع کنیم.

سوال دیگری که در اینجا پیش می آید این است که بعضی از افراد می گویند که ما باید از روحانی مشورت بگیرم چه نیازی است که آنها به طور مستقیم در متن کار فرهنگی باشند؟

در جواب باید گفت که این صحبت چند اشکال دارد:

1 – مشورت به معنای نظر دادن است و هیچ الزامی ندارد که آن نظر انجام شود. در اینجا می بینید که نظر روحانی متوقف به نظر مسئول می ماند که در این حالت نظر روحانی ارزش چندانی ندارد و اگر بگوید که آن نظر قطعا انجام میشود که باید گفت که پس روحانی در حال حاظر خود ، مسئول کار هست و دیگر احتیاجی به فرد دیگر نمی باشد.

2 – در روش مشورت اهداف کلی بحث می شود و از جزییات صحبتی نمی شود، ولی در متن کار که می رویم در اکثر مواقع دیده می شود که در جزییات مشکلاتی به وجود می آید که ضرورت دارد مدیر یک تصمیم آنی را بگیرد که در اینجا مشاهده می شود که زمان برای مشورت وجود ندارد.

3 – مشکل دیگر این روش این است که در روش مشورتی به علت اینکه مفاهیم دینی سینه به سینه انتقال می یابد، احتمال تحریف و یا کم و زیاد شدن بسیار است و ممکن است که فرد با توجه به علایق خود، سلیقه های شخصی خود را نیز وارد کند.

پس با لحظه ای تفکر معقولانه مشاهده میشود که نیاز به روحانی در مسایل فرهنگی از ارکان کار است و اگر میخواهیم کار دارای بازخورد مناسب باشد باید از روحانی استفاده کنیم.

نکته : در هر قشری ممکن است که فردی پیدا شود که به آن قشر لطمه بزند، در قشر روحانیت نیز ممکن است که چنین فردی پیدا شود، ولی ما نمی توانیم عمل آن فرد را به کل نسبت بدهیم.

                                                                                                   محمد نباتخور سنگی

                                                                                          کارشناس مدیریت امور فرهنگی هنری


طبقه بندی: مقالات،
ارسال در تاریخ دوشنبه دوازدهم فروردینماه سال 1392 توسط kheyme
ابزار و قالب وبلاگبیست تولزکد صلوات شمار برای وبلاگ